English

Ümit Çetin
Klinik Psikolog

>Hakkımda
>Yaklaşımım
>Yayınlar
>Bana ulaşın

Yaklaşımım

Yaşam boyu karşılaştığımız çeşitli güçlükler, aynı zamanda keşfedilmeyi bekleyen  bazı iletileri barındırır içlerinde. İlişkimizdeki mutsuzluk, bir sağlık sorunu, ya da bir kayıp, ... her zorluk bize yeni bir ufuk açar, kendimizi var etme biçimimizi geliştirebileceğimiz bir yanımıza işaret eder. Ne ki burası alışkın olduğumuz, içinde rahat hissettiğimiz güvenlik bölgemizin dışındadır.  Böyle durumlarda, bilinen ve bilinmeyen arasındaki eşikte kalakalırız. İşte bulunduğumuz bu yer, içimizdeki başka katmanlara ulaşmanın yollarını açar, yeni seçimlerin kapısını aralayabilir bize.

Bu süreçte benim rolüm sorunlarınızın gerisindeki anlamları keşfetmenizi kolaylaştırmak; yol boyunca takıldığınız yerlere, kendinizi nasıl var ettiğinize, ilişki kurma biçiminize, kuvvetli yanlarınıza ve geliştirebileceğiniz yanlarınıza ilişkin geri bildirim vermek; kendinizle ve başkalarıyla ilişkinizde daha doyumlu olmanız için size aktif bir biçimde yol göstermektir.

İlişki sorunlarınız ya da evlilik danışmanlığı için çift olarak geldiğinizde,  Ellyn Bader ve Peter Pearson'un Çift Terapisine Gelişimsel Yaklaşım Modeli çerçevesinde, ilişkinizde hangi aşamada ve nasıl takıldığınız konusunda sizi bilgilendirip, arzu ettiğiniz ilişkiyi birlikte kurabilmeniz için gerekli donanımı edinmenize yardımcı oluyorum.

© 2012 Ümit Çetin