English

Ümit Çetin
Klinik Psikolog

>Hakkımda
>Yaklaşımım
>Yayınlar
>Bana ulaşın

Hakkımda

25 yılı aşkın bir süredir klinik psikolog olarak, değişik kültürel ve sosyoekonomik kesimlerden gelen kimselere, bireysel danışmanlık ve çift danışmanlığı uygulamaktayım. Bu sürenin 8 yılını bir ruh sağlığı hastanesinde görevli olarak geçirdim. İnsan doğasının karmaşıklığını olabildiğince takdir edebilmek amacıyla, klinik deneyimimin geniş bir yelpazeye yayılmasına özen gösterdim. Bu süreçte uzun yıllar Gestalt ve psikodinamik bakış açılarının ağırlıklı olduğu süpervizyon aldım.

Dr. Stan Tatkin'in "Çift Terapisine Psikobiyolojik Yaklaşım" eğitiminin 1. düzeyini 2013'te, 2. düzeyini 2015'te tamamladım.  California Menlo Park'ta bulunan Couples Institute'da (Çiftler Enstitüsü) Dr. Ellyn Bader tarafından verilen  “Çift Terapisine Gelişimsel Yaklaşım”  (www.couplesinstitutetraining.com) ileri düzey eğitimine 2012'den beri katılmakta, aynı zamanda Bader'ın öğretim asistanı olarak  görev yapmaktayım. Çift Terapisine Gelişimsel Yaklaşım'ın eğitimini Ellyn Bader'ın belirlediği standartlar çerçevesinde Türkiye'de vermeye yetkiliyim

Psikoloji lisans ve klinik psikoloji yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi'nden  1986 ve 1991 yıllarında aldım. 

İlgi alanlarım: Yaşamdaki gelişimsel geçiş  dönemleri, çift terapisi, ilişki sorunları. 

Çift ve Aile Terapileri Derneği - ÇATED üyesiyim.  

 

© 2012 Ümit Çetin